Агрономія
Головне:
Агрономія

Гризунів з полів вигнала несприятлива погода

Гризунів з полів вигнала несприятлива погода

Зимуючі культури в Україні переважно перебували у стані неглибокого зимового спокою, лише в Одеській, Херсонській областях внаслідок підвищення температурного режиму з 28 лютого вдень відновлювалася вегетація.

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Чисельність мишоподібних гризунів  зменшилась через несприятливі для їхнього розвитку умови: опади, талі води, різкі коливання температур. Затоплено 10-22%, подекуди – 80% нір гризунів. Однак при цьому, на 10-60% посівів озимих зернових та ріпаку зберігається 1-4 жилих колоній на гектар. На багаторічних травах, садах, неугіддях – 1-5, осередково – до 6 жилих колоній на гектар.

За середньодобової температури +5 ºС відновиться розмноження та переселення гризунів у посіви озимих зі скирт соломи, інших стацій. Посіви зі щільністю понад 3-5 колоній на гектар потребують захисту.

Аналіз відрощування монолітів озимих культур свідчить про гарний та задовільний стан їх перезимівлі. Зокрема, в зонах степу та лісостепу відмічається загибель 1,5-8% рослин озимої пшениці, жита та ячменю, в осередках Сумської області – до 20%. Повсюди загибель рослин озимого ріпаку коливається в межах 1-10%.

Подекуди у Волинській, Київській, Львівській, Тернопільській, Черкаській областях на 2,3-5% рослинах озимих зернових відмічають розвиток снігової плісені. Пероноспорозом, альтернаріозом, кореневими гнилями та бактеріозом уражено 2-6% рослини озимого ріпаку.

Лабораторні аналізи рослин озимини (з монолітів) виявили інфекційний запас збудників борошнистої роси, септоріозу, гельмінтоспоріозу, кореневих гнилей, інших хвороб. За відновлення вегетації відбуватиметься зараження рослин вищевказаними хворобами. Ефективним заходом оздоровлення рослин та покращення стану посівів є ранньовесняне боронування з прикореневим підживленням мінеральними добривами.

За даними відрощування гілок плодових культур у Херсонській області виявлена загибель 13% бруньок абрикосу, бруньок вишні та сливи, яблуні загибелі не відмічали.

За результатами перевірки в зерносховищах господарств усіх форм власності виявлена зараженість 4-10% насіннєвого матеріалу озимої пшениці, ячменю комірними шкідниками. У разі виявлення шкідників, партії зерна необхідно терміново фумігувати.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!