Агрономія

Урожай кукурудзи у ФГ «Стоянов А.А.» істотно вищий від середнього багаторічного

Урожай кукурудзи у ФГ «Стоянов А.А.» істотно вищий від середнього багаторічного

У фермерському господарстві «Стоянов А.А.» (Одеська обл., Ізмаїльський район) цього року отримали урожаї кукурудзи, вищий від середнього багаторічного. Зокрема, гібрид Фортаго дав 7,7 т/га, а Адевей – 7 т/га. Середня врожайність кукурудзи в господарстві коливається в межах 4-4,5 т/га, тоді як у посушливі роки ледве збирають по 2 т/га.

Про це розповів Сергій Подалянчук агроном ФГ «Стоянов А. А.» в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

По два качани рослини кукурудзи зав’язали на 70-80% посівів. У розрізі гібридів Фортаго відзначався більшою кількістю рослин із двома качанами, а Адевей – з одним качаном, але більшими за розміром.

У господарстві намагаються висівати кукурудзу в агрономічні терміни, але через нетривалий перехідний період від низьких до високих температур уникнути ризиків холодового стресу й загрози стерилізації пилку через спеку все одно не вдається.

«Вологозабезпеченість є ключовим чинником у виборі гібридів, – зазначив агроном. – Тому головним критерієм у виборі гібридів у господарства є ФАО в межах 260-300 – вони більше захоплюють літні дощі й не затягують збирання урожаю. Другий критерій – високий потенціал урожайності».

Нагадаємо, збирання кукурудзи в частині областей затримує висока вологість зерна.