Агрономія

Господарства Івано-Франківщини переорієнтовуються на вирощування олійних культур

Господарства Івано-Франківщини переорієнтовуються на вирощування олійних культур

У минулому році в Івано-Франківській області було зібрано рекордний урожай ранніх зернових – 480,0 тис. тонн, що майже на 55,0 тис. тонн або 12% більше, ніж у 2014 році. Урожайність при цьому склала 43,5 ц/га, що на 3,0 ц/га більше попереднього року. Про це повідомила директор Департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської ОДА Марія Савка під час щотижневої апаратної наради, звітуючи про підсумки роботи агропромислового комплексу за 2015 рік та плани на 2016 рік, інформує прес-служба Мінагрополітики в понеділок.

За її словами індекс обсягу виробництва сільськогосподарської продукції за 2015 рік, в порівнянні з минулим роком, склав 95,4%: «Таким чином Івано-Франківська область посіла 12-13 місце по Україні. В тому числі у сільськогосподарських підприємствах – 85,9%, у господарствах населення – 100,4%».

Марія Савка також зауважила, що сьогодні аграрні формування переорієнтовуються на вирощування олійних культур: «Особливо сої, посіви якої за минулий рік розширилися вдвічі, і досягнули 22,3 тис. га, а цей рік прогнозується збільшення ще на третину. Також в минулому році було посіяно перші 200 га олійного льону, урожайність якого склала 25 ц/га. У поточному році планується розширити посівні площі до 600 га».

Під час свого виступу вона також зазначила, що у 2015 році всіма категоріями господарств було вироблено 131,2 тис. тонн м’яса, що на 4,8 тис. тонн (3,8%) більше 2014 року. «У сільськогосподарських підприємствах вироблено 62,3 тис. тонн м’яса, що на 7,6 тис. тонн (13,9%) більше 2014 року. Поголів’я свиней збільшилося на 6,2 тис. голів або 2,0% та склало 313,2 тис. голів», – повідомила директор Департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської ОДА.

При цьому вона зауважила, що для покращення генетичного потенціалу тварин в області проводять господарську діяльність 17 суб’єктів племінної справи. Крім того, організовано роботу 136 пунктів штучного осіменіння тварин. «Протягом останніх років спостерігається динаміка збільшення поголів’я ВРХ, в т.ч. корів і свиней в сільськогосподарських підприємствах. Тож не менш важливим питанням розвитку тваринництва є створення сімейних ферм та сільськогосподарських заготівельно-збутових кооперативів по наданню послуг із заготівлі та реалізації тваринницької продукції, виробленої господарствами населення. Сьогодні в області функціонують 35 сімейних ферм, в яких утримується більше 5 корів і 519 господарств населення утримують 3 – 5 корів», – зазначила Марія Савка.

AgroNews

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!