Агрономія

Глибина лущення стерні залежить від засміченості бур’янами

Глибина лущення стерні залежить від засміченості бур’янами

Глибина лущення стерні залежно від засміченості повинна становити: 6-8 см – в разі засмічення багаторічними бур’янами; 10-14 см – кореневищними і коренепаростковими бур’янами (в цьому разі для лущення використовують важкі дискові борони). 

Такі рекомендації дають в Миколаївській ДСДС Інституту зрошуваного землеробства НААН України.

Згідно з ними, лущення може бути якісним за висоти зрізу стерні 10-15 см. 

В умовах, коли висота зрізу становить 30-35 см, доцільно проводити цю операцію важкими дисковими боронами (ДМТ-4, БДВ-6,3, БДТ-7, БД-10 тощо) або чизельними культиваторами зі стрілчастими лапами в діагональному напрямку до рядків стерні.

Перше лущення дисковими агрегатами необхідно проводити одночасно в два сліди, щоб домогтися глибини обробітку на 6-8 см і вирівняності поверхні поля, ретельного подрібнення і перемішування соломи з ґрунтом. 

Після появи масових сходів бур’янів і падалиці проводять чергове лущення в протилежному напрямку. У цьому разі лущильник дає добру розробку оброблюваного шару ґрунту на 8-10 см. 

Після нової масової появи бур’янів лущення буде вже на 10-12 см, що забезпечує добрі умови для збереження вологи, проростання насіння бур’янів і активізації процесів мінералізації.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!