Агрономія

Гібрид кукурудзи MAS 20.A має високу вологовіддачу, – досвід

Гібрид кукурудзи MAS 20.A має високу вологовіддачу, – досвід

Група компаній «Агрейн» обирає гібрид кукурудзи MAS 20.A селекції MAS Seeds від Агросем через його високу вологовіддачу. Цього року гібрид уперше посіяли у Харківському кластері компанії, адже його характеристики повністю відповідають вимогам для вирощування саме в цій зоні.

Про це йдеться у статті «Елітний француз на українських полях» у журналі The Ukrainian Farmer.

Оскільки Харківська область – це фактично зона ризикованого землеробства, в «Агрейн» не ставлять за мету отримати максимально високі врожаї кукурудзи: достатньо, щоб вони були на рівні озимої пшениці – 5-5,5 т/га.

«Натомість важливою для нас є добра вологовіддача гібридів. За цьогорічних погодних умов, коли дощів у регіоні не було від 13 червня,  урожайність гібрида MAS 20. A становила 4,8 т/га, що відповідає середньому рівню по регіону. Проте вологість зерна на момент збирання була на рівні 16%, що є найменшим показником серед усіх вирощуваних у цій зоні гібридів кукурудзи», – зазначив заступник головного агронома агрогрупи «Агрейн» Тарас Корнієнко.

За його словами, вологовіддача – це основний спосіб економії енергоресурсів на сушінні зерна, зокрема, на природному газі, ціна якого нині рекордно висока.

«Гібрид кукурудзи MAS 20.A має ФАО 230 та кременистий тип зерна, тобто є холодостійким. Це для нас дуже важливо, адже ми можемо його сіяти раніше за соняшник, а його сходи добре витримують весняне похолодання», – зауважив фахівець.

Тому наступного року в компанії розглядатимуть MAS 20.A для сівби в Харківському кластері, а також у господарствах Чернігівської і Житомирської областей на піщаних ґрунтах.

«У цій зоні ми щорічно плануємо врожайність кукурудзи на рівні 8–9 т/га з найменшою вологістю насіння під час збирання, і MAS 20», – додав Тарас Корнієнко.

Нагадаємо, гібрид кукурудзи MAS 20.A придатний для ранніх строків сівби.