Агрономія

ФГ «Соната» на Чернігівщині скоротить площі під кукурудзою щонайменше на 50%

ФГ «Соната» на Чернігівщині скоротить площі під кукурудзою щонайменше на 50%

У господарстві «Соната» на Чернігівщині всі посіви кукурудзи досі стоять у полі з вологістю зерна 30–32. Навіть у ранніх гібридів вологість надто висока для збирання. Їм забракло сонячних днів для дозрівання. В господарстві порахували, що за такої вологості й вартості сушіння кукурудзу вигідніше лишити в полі до весни.

Про це AgroTimes розповів голова господарства Іван Якуб.

«Звісно, збираючи її навесні, ми втратимо вал, і якість зерна буде гіршою, але так ми отримаємо хоч якийсь прибуток, заощадивши на сушінні. Така ситуація не лише в нашому господарстві. Загалом по регіону на сьогодні 60–80% кукурудзи в полі. Проблема не лише у її вологості, а й у тому, що дуже мало в нас на Чернігівщині було сприятливих днів для збирання, і фермери просто фізично не встигли її зібрати», – зазначив фермер.

Зважаючи на всі ці обставини, посівні площі під кукурудзою у 2023 році в ФГ «Соната» планують скоротити щонайменше на 50%.

«Насіння нині дуже дороге, і нині немає змоги купити його в повному обсязі, бо маємо проблеми зі збутом через дорогу логістику й низьку вартість зерна. Тож рішення, що і скільки купувати для посівної, будемо ухвалювати ближче до весни», – додав Іван Якуб.

Замість частини кукурудзи планують сіяти горох чи інші бобові, щоб покращити якість ґрунту й хоч частково компенсувати брак добрив.

Нагадаємо, станом на 12 січня кукурудзи на зерно в Україні було обмолочено 3,6 млн га (85%). За врожайності 65,7 ц/га її намолотили 23,5 млн тонн.