Агрономія

«Елеватор Плюс» – майданчик для спілкування фахівців галузі зернозберігання

«Елеватор Плюс» – майданчик для спілкування фахівців галузі зернозберігання

Журнал The Ukrainian Farmer 20-21 березня провів у Києві конференцію «Елеватор Плюс», на якій зібралися представники підприємств зберігання і переробки зерна з усіх куточків України.  

Протягом двох днів елеваторники разом з експертами, науковцями, спеціалістами суміжних галузей і представниками органів державної влади шукали вирішення нагальних проблем і обговорювали перспективи подальшого розвитку зернозберігання у країні.

На відкритті конференції з вітальним словом до учасників звернувся голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Верховної Ради України, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко. Він зазначив, що попри активне будівництво сучасних потужностей зі зберігання зерна в Україні, їх місткість не встигає задовольнити потреби зростаючого зерновиробництва.  З огляду на це, важливим є сприяння держави розвитку елеваторної галузі.

Про конкретні заходи державної підтримки елеваторників розповів заступник директора Департаменту аграрної політики і сільського господарства Міністерства аграрної політики і продовольства Леонід Сухомлин. Він зазначив, що програма відшкодування частини вартості придбаного обладнання стала дієвим інструментом фінансової допомоги не лише елеваторникам, а й вітчизняним машинобудівникам. Крім того, поточного року держава виділила 850 млн грн для компенсації витрат на будівництво нових і реконструкцію існуючих підприємств зернозберігання.

Втім, держава не лише допомагає елеваторникам, а й висуває до них свої вимоги, зокрема, щодо безпечності зерна. Радник президента УЗА Вадим Турянчик розповів на конференції про практику впровадження на підприємствах зберігання системи управління безпечністю харчових  продуктів НАССР, зокрема, труднощі, які виникають у цьому зв’язку, і найпоширеніші помилки. Зі свого боку начальник відділу Департаменту безпечності продуктів і кормів Держпродспоживслужби Оксана Новохатня повідомила про порядок і заходи державного контролю за дотриманням вимог системи НАССР на елеваторах.

Безумовно, елеваторники говорили на конференції і про свої найболючіші проблеми. Протягом останніх років чи не найбільші труднощі виникають з логістикою зерна, а ситуацію осені 2018 року, коли чимало елеваторів були вимушені призупиняти приймання врожаю пізніх культур через неможливість своєчасно вивозити збіжжя до покупців, характеризують як масштабний транспортний колапс.

Головним перевізником зерна в країні є «Укрзалізниця», тож заступник генерального директора з логістики компанії «Делта Вілмар» Валерій Ткачов поділився своїм баченням першочергових заходів, які потрібно вжити для «розсмоктування» заторів на залізничних магістралях. Зі свого боку керівник проекту Zernovoz.UA Олександр Мащенко розповів про те, яким чином можна оптимізувати перевезення зерна автомобільним транспортом.

Окрема мова на конференції йшла про будівництво і введення в експлуатацію нових елеваторів. Новітні технології, обладнання, технічні рішення представили компанії «Варіант Агро Буд», KMZ Industries, «ОЛІС», «Ваговимірювальні системи», «Егрітек».  Про проектування об’єктів зернової інфраструктури у BIM (Building Informational Modelling) конференції розповів проектний менеджер компанії «Інтерпроект» Сергій Глазков.

Практичним досвідом поділився директор Білозаводського елеватора Сергій Щербань з Харківської області. Він розповів, як за чотири з половиною місяці збудувати підприємство потужністю одночасного зберігання зерна 120 тис. тонн і уникнути ризиків, пов’язаних з затягуванням строків будівництва і здороженням проекту.

Про свій досвід говорив і директор ТОВ «Агродар Бар» групи компаній «Агропросперіс» Роман Андрейків. У його виступі йшлося про те, як за рахунок технічної модернізації і організаційних заходів очолюваний ним елеватор в поточному сезоні вже здійснив сім повних обертів обсягу зберігання, переваливши понад 350 тис. тонн зерна.

Другий день конференції «Елеватор Плюс» був присвячений темі збільшення маржинальності елеваторних комплексів за рахунок організації супутніх бізнесів з первинної переробки зерна. Аналітик компанії «АПК-Інформ» Андрій Купченко розповів про сучасний стан ринку продуктів зернопереробки і зауважив, що гарантовано заробити на ньому сьогодні можна в разі наявності у виробника власної сировинної бази і надійних каналів збуту готової продукції.

Як організувати такі канали і забезпечити повний виробничий ланцюг «з лану – до столу» йшлося в виступі директора компанії Avea Head («Агріком Груп») Ірини Брославцевої. Ще один практичний кейс на конференції представила агроном з насінництва компанії «Західний Буг» Оксана Галабурда. Вона розповіла про створення сучасного технологічного насіннєвого виробництва, яке було розпочато на базі звичайного елеватора.

На завершення заходу журнал The Ukrainian Farmer запросив всіх її учасників взяти участь у конференції «Елеватор Плюс» і наступного року, коли буде продовжено докладну і змістовну розмову про зберігання зерна в Україні.

Переглянути фоторепортаж з цьогорічної конференції можна тут.


AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!