Агромаркет

Конференція «Елеватор плюс – 2019», м.Київ, березень 2019

Поділитись:

У поточному маркетинговому році в Україні знову не обійшлося без рекорду: зібрано понад 70 млн т зернових, а разом з олійними – понад 90 млн т. Самої лише кукурудзи намолотили 35,5 млн т, що на 8 млн більше попереднього рекордного врожаю цієї культури. І якщо будівництво зерносховищ ще встигає за темпами збільшення врожаїв, то транспортна інфраструктура країни, схоже, готова капітулювати. Принаймні, останні рік-два проблема доставки зернових вантажів до портових елеваторів стала найбільшим головним болем для гравців цього ринку. Неготовність транспортників до зернового «дев’ятого валу» виявилася і на залізниці, і в автошляховиків, а річкові перевезення в Україні були «помножені на нуль» ще у дев’яності роки. Під час конференції  «Елеватор плюс – 2019», що відбулася 20–21 березня в Києві, логістичному питанню були присвячені виступи Валерія Ткачова (компанія «Делта Вілмар»), Олександра Мащенка (інтернет-проект Zernovoz.UA), Дмитра Сорочана (ТД «Егрітек»).

 

Звісно, логістика – це не єдина тема, яка нині хвилює виробників зерна та зернотрейдерів: важливими є також питання якості елеваторних конструкцій, ефективності сушіння та очищення зерна, енерговитрат під час доробки і зберігання, автоматизації процесів на елеваторах, захисту збіжжя у зерносховищах тощо. Під час згаданої конференції про це говорили Олексій Грушко (ТОВ «Варіант Агро Буд»), Олексій Кривульченко (Bonfanti), Микола Музика (ТОВ «ОЛІС»), Михайло Косюхно (ТОВ «Сожам Україна»), Борис Рибачук (KMZ Industries), Дмитро Полуектов та Олександр Папка (ГК «Ваговимірювальні системи»), Сергій Глазков (Interprojekt GmbH), Сергій Щербань (Білозаводський елеватор), Роман Андрейків («Агродар Бар»). Про зерновий ринок і державно-приватне партнерство на ньому говорили Леонід Козаченко (народний депутат України), Леонід Сухомлин (Міністерство аграрної політики і продовольства), Оксана Новохатня (Держпродспоживслужба), Андрій Купченко («АПК-Інформ»), Вадим Турянчик (Українська зернова асоціація).

 

Під час другого дня конференції акценти було зроблено на можливостях елеваторів розвиватися в бік переробки зерносировини – зокрема, в бік виробництва харчових продуктів, насіння тощо. Про це на прикладах діяльності своїх компаній розповіли Ірина Брославцева (Agricom Group) та Оксана Галабурда («Західний Буг»).

 

Особливо хотілося б відзначити компанії, що виступили партнерами конференції і допомогли нам в її організації. Це, насамперед, генеральний партнер «БОЕЗ Україна», а також компанії «Торнум», ТД «Егрітек», ГК «Ваговимірювальні системи», «Сожам Україна», ТОВ «ОЛІС», Українська зернова асоціація.

 

У цілому програма конференція була інформаційно насиченою і не залишила байдужими її учасників.

Поділитись: