Агрономія

Експорт вітчизняних круп збільшився на третину

Експорт вітчизняних круп збільшився на третину

За даними Державної фіскальної служби України, за перші сім місяців 2016 року обсяг експорту круп та гранул із зернових культур склав 17,1 тис. тонн, що на 33,5% більше за показники аналогічного періоду минулого року. У вартісному вимірі експорт даної продукції зріс на 34,8% та склав $5,1 млн.

Головними споживачами українських круп є Єгипет (20,7%) та Ізраїль (17,4%). До трійки лідерів також входить Білорусь (11,4%), повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

Нагадаємо, що в межах даної групи товарів встановлено квоту на безмитний експорт до ЄС ячмінної крупи та борошна. При об’ємі квоти в 6,3 тис. тонни на рік її було повністю вичерпано ще на початку березня 2016 року. Темпи закриття квот цієї категорії пришвидчилися, адже минулого року її вичерпали упродовж перших п’яти місяців.

«Нарощення темпів закриття квоти разом із збільшенням загального експорту круп і гранул із зернових культур свідчить про бажання і готовність Європи купувати українські продукти переробки зернових, ‒ зазначила Дар’я Гриценко, експерт аграрних ринків соціації УКАБ. ‒ Подальше нарощення обсягів експорту і можливе збільшення квот сприятиме розвитку торгівлі продукції з доданою вартістю».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!