Агрономія

Експорт українського зерна в наступному сезоні може зменшитися

Експорт українського зерна в наступному сезоні може зменшитися

Мінагрополітики з пересторогою ставиться до прогнозу щодо майбутнього врожаю зернових, зважаючи на обмежену кількість опадів у квітні-червні 2017 року.

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова, передає прес-служба Мінагрополітики.

За її словами, таких екстремальних умов щодо забезпеченості ґрунтів вологою не спостерігалося в Україні вже протягом 40 років. Характерною рисою цьогорічних умов є нестача вологи у ґрунті для нормальної вегетації рослин у центральних та частині північних областей.

«З огляду на це міністерство із засторогою ставиться до прогнозних показників майбутнього врожаю зернових культур, ‒ зауважила Олена Ковальова. ‒ Такі прогнози можна буде зробити тільки після збирання 15-20% ярих зернових».

Також вона припускає, що в наступному сезоні через складні кліматичні умови експортні можливості України, швидше за все, будуть більш помірними.

Незважаючи на можливе скорочення обсягів виробництва, представники зернового сектору очікують високої якості пшениці в цьому сезоні.

«Агрокліматичні умови цього сезону в цілому сприяють якісному поліпшенню урожаю пшениці, ‒ зазначив президент Української зернової асоціації Микола Горбачов. ‒ Очікуємо, що частка продовольчої пшениці може скласти близько 70% від загального валу».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!