Агрономія

Експорт соєвих бобів з України у 2016/17 МР складе 2,55 млн тонн ‒ прогноз

Експорт соєвих бобів з України у 2016/17 МР складе 2,55 млн тонн ‒ прогноз

Аналітики ІА «АПК-Информ» переглянули в бік підвищення прогноз обсягів експорту соєвих бобів з України за підсумками 2016/17 МР ‒ до 2,55 млн тонн, що на 11% перевищує листопадову оцінку експертів і на 8% ‒ показник за підсумками попереднього сезону.

Підвищення оцінки було вироблено з урахуванням активних закупівель української олійної країнами Північної Африки і Близького Сходу, поточних темпів пропозиції і розподілу, а також за рахунок зниження оцінки обсягів її внутрішньої переробки.

Також аналітики агентства відзначили, що за підсумками листопада 2016 року експорт соєвих бобів з України досяг історичного місячного максимуму, склавши 550 тис. тонн, що в 2,8 рази перевищує показник попереднього місяця і на 24% ‒ результат листопада 2015 року.

Усього за перші три місяці 2016/17 МР (вересень-листопад) обсяг експорту сої з України склав 824 тис. тонн, що є максимальним показником для даного періоду і на 20% перевищує експорт за аналогічний період минулого сезону.

При цьому майже половина загального обсягу експорту олійної в зазначений період була відвантажена до країн Близького Сходу (Іран, Туреччина, Ізраїль тощо), 29% ‒ до держав Північної Африки (Єгипет, Туніс, Марокко), 18% ‒ до ЄС-28 (Італія, Греція, Данія, Польща та інші). На першому місці в рейтингу країн-імпортерів ‒ Єгипет із часткою 26% і зростанням закупівель порівняно з вереснем-листопадом 2015 року у 6,5 разів.

АПК-Информ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!