Агрономія

Експерти радять зерновикам переорієнтуватись на внутрішній ринок

Експерти радять зерновикам переорієнтуватись на внутрішній ринок

Світові ціни на зерно падають останні два роки, і аналітики світових агентств прогнозують подальше закріплення цієї тенденції. В умовах зниження світових цін українське зерно має йти на внутрішній ринок.

Таку думку висловили політолог Вадим Карасьов і президент Української зернової асоціації Володимир Клименко в коментарях «Інфоіндустрія» під час прес-конференції в агентстві УНІАН. 

«Сировинні ринки дуже волатильні. Так було завжди. Зараз світові ціни знижуються не тільки на зерно, а й на іншу сировину. Українському виробнику потрібно перебудовуватися на переробку. Виробляти борошно, направляти зерно в тваринництво і виробляти молоко, сир. У нас є внутрішній ринок. Імпортні товари все дорожчають, тому що долар буде і далі дорожчати. А це шанс для українських виробників продовольства — вітчизняні товари будуть дуже вигравати в ціні», — говорить політолог Вадим Карасьов.

Орієнтацію зерна на переробку і внутрішній ринок підтримує і Володимир Клименко, правда, із застереженням на наявність платоспроможного попиту в країні.

«У нас зерно йде на експорт, а не на внутрішній ринок, бо в людей низькі зарплати і пенсії — ось що змушує зерновиків йти на експорт. Поки немає «українця з грошима» — переробки в Україні не буде», — нарікає пан Клименко.

Президент УЗА вважає, що і в 2016 році виробництво зерна залишиться привабливим для сільгоспвиробника.

«Сільгоспвиробник повинен отримувати 80% від угоди на FOB, і він їх отримує. Україна сама повинна захищати виробника зерна в умовах падіння світових цін. Не треба було чіпати ПДВ, ці 23% потрібно залишити сільгоспвиробнику, а не експортеру зерна … Проте я впевнений, що в 1 кварталі 2016 року ПДВ аграріям повернуть», — наголосив він.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!