Агрономія

Економіст назвав найпопулярніші сорти зернових і олійних

Вітчизняні сорти зберегли пріоритет серед зернових, зернобобових та круп’яних культур, але кукурудза, соняшник, ріпак та цукровий буряк – переважно іноземної селекції, розповів  заввідділом ННЦ «Інститут аграрної економіки» Олександр Захарчук.

Про це повідомляє Delo.

За даними економіста, минулого року незначно зменшилися лише темпи імпорту гібридів кукурудзи, а соняшнику і ріпаку за 11 міс 2019 р ввезли майже стільки ж, як за весь 2018 р. При цьому сукупна вартість ввезеного насіння ріпаку встигла перевищити показник попереднього року на 14%.

«В цілому вдалося зберегти пріоритетність вітчизняної селекції по зерновим, зернобобових і круп’яних культур. Рівень української селекції по пшениці в 2019 році становив 72%, по ячменю – 58%. Однак забезпеченість аграріїв насінням вітчизняної селекції по кукурудзі всього 30%, соняшнику – 25%, ріпаку – 20%, цукрових буряках – 15%», – сказав Захарчук.

В останній посівній кампанії використовувалося близько 300 сортів озимої пшениці. Але найбільш поширеними були сорти вітчизняної селекції: Богдана, Шестопалівка, Подолянка, Смуглянка, Антонівка, Місія Одеська і Куяльник.

Найбільшим попитом серед сортів озимого ячменю минулої осені були вітчизняні Дев’ятий вал, Снігова королева і Достойний, а також чеський Луран і німецький Хайлайт.

З найбільш популярних сортів озимого ріпаку експерт виділяє німецькі Шерпа, Рохан, Мерседес і ПР44Д06, а також вітчизняний Чорний велетень.

Поля під кукурудзу і соняшник аграрії масово засівають насінням іноземної селекції компаній Bayer, Corteva, Limagrain, Syngenta. В Інституті аграрної економіки говорять, що це в основному гібриди Адевей, Окксіжен, Р9175, ДКС4014 і НК кобальт (кукурудза), а також гібриди НК Бріо, НК неома, П63ЛЛ06, РЖТ вольф , ЛГ5485 і Тунк (соняшник).

Читайте також:Україна щороку імпортує насіння на $0,5 млрд