Агрономія

Екологічно чисте землеробство треба починати з оздоровлення ґрунту

Перехід до органічного землеробста або зменшення хімічного навантаження має бути поступовим. Починати треба з оздоровлення ґрунту.

Здоровий структурований ґрунт — це головне, все решта вже походить від цього. На цьому наголосив головний агроном приватного підприємства «Агроекологія» Сергій Козін, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«За фітосанітарний стан ґрунту, урожайність відповідають насамперед бактерії, які в ньому живуть. Вони впливають на його структуру, механічний склад, вологоємність, здатність віддавати поживні речовини рослинам і так далі, — зазначив агроном. — Але там, де постійно використовують хімічні препарати, ґрунтова мікробіота перебуває у пригніченому стані. Для її відновлення необхідний час».

Цей процес можна пришвидшити: щоб заселити поля необхідними мікроорганізмами, можна використовувати біопрепарати. Які саме бактерії потрібні, залежить від умов конкретного господарства й регіону, тому це питання краще вирішувати з виробниками біопрепаратів.

Надалі треба створити комфортні умови для мікробіоти. Так, ефективне використання сидеральних посівів. Є біопрепарати, сумісні з традиційними засобами захисту рослин, тому хімічне навантаження можна помітно зменшити вже в перший рік.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!