Агрономія

Ефективний контроль діабротики забезпечує лише комплексний підхід

Ефективний контроль діабротики забезпечує лише комплексний підхід

Інсектициди можуть забезпечити тільки частковий контроль діабротики – її окремих стадій і на певних етапах розвитку кукурудзи. Хоча, з іншого боку, комплексне застосування відомих захисних заходів здатне забезпечити чималу ефективність, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Сучасна система використання інсектицидів проти західного кукурудзяного жука повинна включати в себе всі елементи, що разом мають бути спрямовані на всебічний контроль цього шкідника – управління його популяціями як у період розвитку доімагінальних стадій, так і після утворення імаго.

Інакше кажучи, ефективний інсектицидний контроль потрібен від початку відродження личинок у ґрунті й до закінчення заселення посівів кукурудзи жуками.

Розпочинати захист необхідно з обробки насіння інсектицидними протруйниками. Однак у даному випадку є свої «але». Зараз на ринку насіння кукурудзи існують помилкові твердження, що максимально ефективний контроль діабротики можна отримати від похідних неонікотиноїдів (клотіанідину, імідаклоприду, тіаметоксаму та ін.).

«Ця хімічна група має дуже низький вплив на даного шкідника. Проти імаго ці продукти не можуть бути ефективні, оскільки імаго ще не прилетіло, а проти личинок їх ефективність дуже низька, адже від моменту посіву і до періоду відродження личинок проходить більше місяця, і, відповідно, системні діючі речовини вже розчиняться у клітинному соку рослин до дуже низьких, не відчутних навіть для новонароджених личинок концентрацій. Певну ефективність у такому разі матиме комбінований протруйник», – зазначив кандидат сільськогосподарських наук Микола Дем’янюк.

Нагадаємо, контролювати чисельність діабротики найкраще сівозміною. Як повідомлялося, нещодавно на Кіровоградщині виявили нові вогнища поширення діабротики.