Агрономія

Ефективно планувати системи живлення сільгоспкультур допомагають відомості про ґрунтовий покрив, - досвід «Кернел»

В агрохолдингу «Кернел» одним із визначальних чинників під час планування системи живлення є відомості про ґрунтовий покрив.

Про це розповів головний агрохімік компанії «Кернел» Олександр Доценко під час онлайн-форуму PRO100 AGRO 2020.

«Оскільки в нас земельний банк компанії представлений також і на Поліссі, де строкатість грунтового покриву досить висока, тому ці відмінності важливо враховувати», – зауважив експерт.

За його словами, на неоднорідних полях доцільно перейти від відбору зразків за регулярною сіткою до відбору в межах кожної зони.

«На полях, де відмінності в ґрунтовому покриві неістотні, поля можуть відрізнятися за водно-фізичними або сольовими властивостями. Такі відмінності нам допомагає визначати спеціальний прилад. Ми також вимірюємо показники електропровідності ґрунту. На основі цих даних формуємо карти ґрунтів, де зонально відображаються їх типи та потенціал», – зауважив Олександр Доценко.

Всі ці дані, за словами фахівця, дають змогу максимально ефективно планувати індивідуальні системи живлення сільгоспкультур.

Нагадаємо, більш раціональному розподілу азоту на полях сприяє аналіз ґрунту безпосередньо перед живленням. Як повідомлялося, чизелювання сприяє поглинанню ґрунтом усієї наявної вологи на глибину до двох метрів.