Агрономія

Ефективність гербіциду проти бур'янів-ефемерів залежить від строку його застосування

Ефективність гербіциду проти бур'янів-ефемерів залежить від строку його застосування

Технічна ефективність гербіциду у боротьбі з бур’янами-ефемерами у посівах озимої пшениці визначається строком його застосування. 

Про це свідчать результати досліджень, проведених на Генічеській дослідній станції ДУ Інституту зернових культур НААН України. 

Для боротьби з бур`янами застосовували суміш амідосульфурон + йод сульфурон – метил натрію + антидот (далі – гербіцид) – 100 мл/га в осінній та весняний періоди.

На ділянках з осіннім та ранньо-веснянним (відразу після відновлення весняної вегетації пшениці озимої) внесенням гербіциду, зниження забур`яненості посівів на період її колосіння досягало, відповідно, 93,7 та 97,9%. Під час обприскування посівів у фазу кущіння чи на початку виходу в трубку – 93,9% та 89,6% відповідно.

Застосування гербіциду ранньою весною (відразу після відновлення весняної вегетації пшениці озимої) забезпечило формування максимальної врожайності зерна як по чорному пару (5,13 тонн/га), так і по соняшнику (3,43 тонн/га). 

Внесення гербіциду восени або в пізньовесняний період у фазу виходу в трубку призводило до погіршення ефективності дії препарату – зменшення приросту врожайності.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!