Агрономія

Джерелом поширення бактеріального вілту кукурудзи слугує інфіковане насіння

Бактеріальний вілт кукурудзи (збудник — бактерія Erwinia stewartii (Smith) Dye) є однією з хвороб кукурудзи. Джерелом поширення цієї хвороби слугує насіння з зовнішньою та прихованою інфекціями, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Перші прояви захворювання науковці Української науково-дослідної станції карантину рослин ІЗР відмічали на поодиноких рослинах у фазі 10-12 листків наприкінці червня.

Захворювання починається з появи на нижніх листках повздовжньої штрихуватої плямистості. Плями спочатку світло-зелені, майже білі, згодом жовтіють, розповсюджуються по жилках і утворюють смуги вздовж усього листка. Пізніше смуги переходять з листків на стебло.

На плямах листків, стебел і на поперечних зрізах часто виступає ексудат у вигляді дрібних крапельок жовтого кольору, що є характерною ознакою хвороби.

З нижніх листків інфекція через судини поширюється на стебло та верхні листки. З поширенням хвороби на всі органи кукурудза набуває білястого забарвлення і передчасно викидає волоті. За сильного ураження рослини гинуть на ранній стадії або стають карликовими і не плодоносять.

Типовими ознаками хвороби є в’янення рослини внаслідок заповнення судин бактеріями та утворення жовтого бактеріального слизу на поперечному зрізі стебла.