Агрономія

Два підприємства на Чернігівщині залишили 40% земель під паром

Два підприємства на Чернігівщині залишили 40% земель під паром

Підприємства «Авангард» та «Плиски Агро», що працюють в Плисківській та Борзнянській громадах на Чернігівщині, цього року не засіють 40% площ через запізніле збирання соняшника торік.

Про це повідомляє «Чернігівщина».

За словами власника господарств Валерія Новицького, торік тут серед посівів переважав соняшник. Але через затяжні дощі 30% врожаю цієї культури залишилося на полі, залишки збирали дуже пізно. 

«Через запізнілі строки збору соняшника ми не посіяли озимини, яку ми сіємо одразу ж по соняшнику. Замість запланованих 2 тис. га вдалося засіяти лише 500. Але озимина входила в зиму настільки слабкою, що я боявся, що вона не виживе. Слава Богу, завдяки м’якій зимі, пшениця добре перезимувала і зараз почувається непогано. Звісно, є відставання в розвитку, але вони незначні. Отож більшість землі після соняшника залишилась під паром. Це – 3 тис. га», – розповів бізнесмен.

Через те, що озимини встигли посіяти лише 500 га з планованих 2 тис. га, а працювати гербіцидами проти падалиці соняшника по кукурудзі складно, вирішили пустити землю під пари.

Читайте також: Які переваги застосування чистих парів