Агрономія
Головне:
Агрономія

«Дунайський аграрій» уперше посіяв майже 50 га органічного льону

фото із Фейсбук-сторінки Романа Дяжука

Виробник органічної продукції «Дунайський аграрій» (Одеська обл.) цього року почав вирощувати органічний золотистий льон, призначений не для виробництва олії, а для безпосереднього споживання в їжу. Під культуру в господарстві відвели майже 50 га.

Про це AgroTimes дізнався у власника ТОВ «Дунайський аграрій» Романа Дяжука.  

«Зупинилися саме на цій культурі, тому що наразі світові тренди сфокусовані на здорове харчування, а золотистий льон дуже корисний, особливо для жінок. До того ж він має світле забарвлення і його із задоволенням їдять діти», – розповів Роман Дяжук.  

За його словами, насіння органічного золотистого льону купували в компанії «Агроекологія». Тут же «Дунайський аграрій» вивчав і технологію його вирощування.  

«Бажання посіяти органічний льон я мав уже давно. Позаторік навіть вивчав, як його вирощують в Німеччині. І лише цього року вдалося його посіяти – ним частково замістили площі під органічним просом», – зазначив аграрій.

Він також зауважив, що льон досить посухостійка культура і підходить для вирощування у зоні частих посух. До слова, цього року на Одещині вологозабезпеченість краща, ніж у минулі роки.

«Якщо цей досвід вирощування органічного золотистого льону буде вдалим, то я розглядаю можливість вирощувати його і на зрошенні», – додав Роман Дяжук.

Раніше повідомлялося, що «Дунайський аграрій» вирощуватиме органічні лаванду та лікарські трави.

Журнали