Агрономія

ДПЗКУ розпочала весняну форвардну програму закупівлі озимих та ярих культур

ДПЗКУ розпочала весняну форвардну програму закупівлі озимих та ярих культур

Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) оголосила про початок весняної форвардної програми, в рамках якої закуповуватиме у сільгоспвиробників озимі та ярі культури врожаю 2017 року.

Про це повідомила начальник відділу форвардних закупівель ПАТ «ДПЗКУ» Наталія Головань.

«Весняний форвард – це продовження оголошеної восени форвардної програми закупівлі зерна майбутнього врожаю. В рамках програми ми плануємо закуповувати пшеницю, ячмінь, кукурудзу та сою», – зазначила вона.

Весняна форвардна програма 2017 року проводитиметься в два етапи.

«Протягом першого етапу сільгоспвиробникам потрібно подати до регіональних відділень ДПЗКУ заявки на участь у програмі, сформувати необхідний пакет документів та укласти договори поставки в центральному офісі корпорації. Після підписання договору на поточний рахунок сільгоспвиробника здійснюватиметься попередня оплата», – пояснила начальник відділу.

Однією з умов форвардної програми є укладання договорів комплексного страхування посівів майбутнього врожаю сільськогосподарських культур. Перші огляди посівів озимих культур відбудуться вже на початку весни після відновлення вегетації, а ярих культур – після появи сходів.

«Другий етап форвардної програми передбачає поставку зерна сільгоспвиробниками в кількості та якості, згідно з умовами договору на філії держкорпорації, а також остаточний розрахунок у вигляді другого траншу», – зазначила Наталія Головань.

Начальник відділу форвардних закупівель наголосила, що форвардна програма ДПЗКУ має свої переваги перед іншими гравцями ринку.

За її словами, ДПЗКУ має 53 зернові склади у 20 областях, які прийматимуть зерно, що поставлятиметься за даною програмою першочергово.

«Крім того, корпорація пропонує вигідні умови фінансування та не застосовує штрафні санкції в разі поставки зерна нижчого класу, оскільки ми розуміємо, що сільгоспвиробнику важко заздалегідь спрогнозувати, якою точно буде якість зерна майбутнього врожаю», – підкреслила Наталія Головань.

Нагадаємо, в рамках форвардної програми ДПЗКУ планує в два етапи проавансувати сільгоспвиробників на загальну суму понад 1 млрд грн., закупивши до 200 тис. тонн продовольчої та фуражної пшениці, 200 тис. тонн кукурудзи та до 150 тис. тонн ячменю та сої.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!