Досвідом застосування органічних добрив поділилися в компанії «Астарта»
Агропромхолдинг «Астарта» завдяки веденню кількрх напрямів бізнесу отримує значну кількість власних органічних добрив, які в компанії намагаються використовувати максимально. Наприклад, вносять дефекат як меліорант, гній ВРХ, рослинні рештки сільськогосподарських культур – як органічне добриво.
Досвідом застосування органічних добрив поділилися в компанії.
Як зазначається, показники добрив тваринного походження залежать від раціону тварин, рослинного походження – від фактичного вмісту елементів у рослині, органічні відходи виробництв – від технології, яка на даний час застосовується. Саме тому, при розрахунках норми внесення органічних добрив використовують дані їх лабораторних досліджень.
«Цікавим та перспективним заходом для оптимізації живлення є вирощування сидератів на зелене добриво, площі під якими ми поступово збільшуємо в компанії. За своєю дією сидерати майже рівноцінні свіжому гною, а свіжа органічна речовина сприяє відновленню ґрунтової структури. За даними наукових досліджень, загортання в ґрунт 15-20 т/га зеленої маси рослин сидератів забезпечує ефект, рівноцінний внесенню 20 т/га гною. Деякі сидеральні культури (наприклад, гірчиця) здатні розчиняти та переводити в доступні форми малорухомі фосфати. Догляд за сидератами дуже простий, проте проблемою може стати дефіцит вологи в період їхнього висіву», − пояснює агрохімік Вікторія Олійник.
Щодо органічних добрив тваринного походження, то аграрні країни Європи, переважно всі активно працюють із компостом, оскільки робота з органікою у європейців давно стала централізованою проактивною позицією.
Та й переваг у цього продукту багато: зменшення витрат на внесення, порівняно з гноєм, оптимальне співвідношення елементів живлення, обеззараження від насіння бур’янів, збудників хвороб тощо. Компост є ще і джерелом корисної мікрофлори, яка вноситься в ґрунт і природнім способом запускає його біологічні процеси.
«Отже, використовуючи органічні добрива, ми не лише повертаємо вкрай потрібні для розвитку рослин поживні речовини, але і збільшуємо вміст у ґрунті органічного вуглецю, покращуємо його агрофізичні властивості, водний та повітряний режими. Найбільш збалансованим та перспективним, на мою думку, є комплексний підхід із внесенням органічних добрив, застосуванням сидеральних культур, та обґрунтованої кількості мінеральних добрив на основі аналізу ґрунту та розрахунку балансу поживних речовин», − додає Вікторія Олійник.
Нагадаємо, нещодавно «Полтавазернопродукт», що входить до складу агропромхолдингу «Астарта-Київ», розпочала реалізацію проєкту з компостування.