Агрономія

Досліджено вплив фунгіцидів на отримання стабільних врожаїв соняшнику

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Отриманню стабільно високих врожаїв соняшнику сприяє насамперед ефективний хімічний захист посівів, зокрема, застосування фунгіцидів від грибних хвороб.

Підтвердження цьому отримано у ДПДГ «Копані» (Білозерський район Херсонська область) під час досліджень протягом 2018-2020 років на гібриді соняшника Ясон, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Досліджували за двома факторами: фактор А (фунгіцид): контроль (без обробки); варіант 1 — препарати з д.р. піраклостробін, 62,5 г/л + епоксиконазол, 62,5 г/л (1,5 л/га); варіант 2 — препарати з д.р. карбендазим, 500 г/л (0,5 л/га); варіант 3 — препарати з д.р. флутріафол, 117,5 г/л + карбендазим, 250 г/л (0,8 л/га). Фактор В (застосування мікроелементів): варіант 1 — без мікроелементів; варіант 2 — застосування Гумі Голд (0,2 кг/га).

Спосіб внесення препаратів — позакореневе підживлення. Обробку фунгіцидами та мікроелементами виконували одночасно двократно: перший раз — у фазу 3-4 пар справжніх листків соняшника; другий — на початку цвітіння.

Використання препаратів вплинуло на врожайність соняшника, яка, у середньому, за три роки проведення досліджень, коливалася від 2,09 до 2,50 т/га.

В середньому, за три роки дослідження максимальну насіннєву продуктивність — 2,47 т/га отримали на варіантах досліду, де в якості фунгіциду використовували препарат з д. р. Флутріафол і карбендазим. За використання інших фунгіцидів спостерігали зниження продуктивності культури (на 3,64 – 7,69 т/га).

Застосування фунгіцидів дозволило отримати додатково (відносно контролю), в середньому, на 10,69 % більшу врожайність насіння, або на 0,22 т/га.

Застосування мікроелементів (фактор В) загалом сприяло підвищенню врожайності насіння соняшника, відносно контролю, на 8,09 — 26,56 %. Середня врожайність на варіантах досліду, де були застосовані фунгіциди разом з Гумі Голд становила 2,43 т/га, що перевищує аналогічний показник на варіантах, де застосовували лише фунгіциди на 0,12 – 5,19 %.

Максимальну середню врожайність насіння — 2,50 т/га сформували посіви соняшника, де застосовували фунгіцид з д. р. флутріафол і карбендазим разом з Гумі Голд.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями