Агрономія

Досліджено залежність насіннєвої продуктивності сої від щільності посіву

В умовах Південного Степу України насіннєва продуктивність сої у великій мірі залежить від щільності посіву. Так, показники виходу кондиційного насіння сорту сої Святогор вищі при густоті посіву сої від 300 до 600 тис. шт./га, ніж при густоті до 1 млн шт./га.

Про це свідчать результати досліджень, проведених науковцями Інституту зрошуваного землеробства НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Зменшення виходу кондиційного насіння з підвищенням густоти стояння рослин пояснюється отриманням на цих ділянках насіння з малою масою 1000 насінин, яке під час очищення вибраковується.

У варіантах зі щільністю 300–500 тис. рослин/га вихід насіння становив 70,2–70,8%. Незважаючи на те, що на цих ділянках отримано менший урожай, вихід кондиційного був більшим, порівнюючи з варіантами, де густота була в межах понад 600 тис. — 1 млн рослин/га.

Вихід кондиційного насіння за щільності посіву 300 тис. рослин/га на тлі добрив був на рівні 70,5–70,6%, за 1 млн рослин/га — 68,9–69,0%, тобто на 1,6% меншим. Пояснити це можна більшою площею живлення для рослин, на якій сформувалося насіння з більшою масою.

При цьому за щільності рослин 600 тис. шт./га — 1 млн рослин/га, загальна врожайність була більшою, ніж у варіанті 300–500 тис. шт./га через більшу кількість рослин на одиницю площі.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!