Агрономія

До 65% обстежених посівів соняшнику уражені хворобами

До 65% обстежених посівів соняшнику уражені хворобами

На 4-65% обстежених площ соняшнику від 1 до 25% рослинуражені іржею, 3-12% – септоріозом, 4-21% – пероноспорозом, 5-15% – фомозом.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

У Вінницькій, Рівненській, Миколаївській та Одеській областях 1-3% рослин охоплено білою та сірою гнилями. У Рівненській області виявляли фомопсис на 4-10% рослин.

Із шкідників на 5-28, максимум 50% соняшника розвиваються та шкодять сисні комахи (попелиці, трипси, клопи), гусениці лучного метелика, листогризучих совок, соняшникової вогнівки, які пошкодили 1-6% рослин у Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях,подекуди саранові, інші фітофаги.

При обстеженні посівів соняшнику в Черкаській області виявлено соняшникову міль на площі 2,5%, пошкоджено 1% рослин у слабкому ступені. У Миколаївській області спостерігається літ соняшникової шипоноски. В крайових смугах степових областей шкодить чортополохівка.

В Запорізькій областіна 2-7% рослин, за чисельності 4-9 шт. на корінь паразитує соняшниковий вовчок. Філодії соняшника виявлені у Полтавській області на 0,3-2% рослин. Уражено суцвіття в слабкому ступені. Для профілактики захворювання важливі здоровий посівний матеріал та наявність генетичної стійкості, контроль розвитку бур’янів (в т.ч. обкошування країв полів), а також надзвичайно важливим є контроль розвитку комах-переносників.

Нагадаємо, правильна сівозміна дає змогу заощаджувати на ЗЗР.