Агрономія
Головне:
Агрономія

Для появи дружніх сходів озимих зернових на різних ґрунтах потрібна різна кількість вологи

Однією з основних умов появи дружніх сходів озимих зернових є достатня кількість вологи в ґрунті у посівний період, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Експериментально доведено, що на мінеральних грунтах запаси продуктивної вологи до 5 мм в орному шарі ґрунту під час сівби не забезпечують сходів. При запасах 10 мм сходи з’являються, однак вони починають частково засихати і дуже зріджуються. При запасах 11-20 мм умови для появи сходів задовільні, а при запасах понад 20 мм завжди з’являються дружні сходи.

Запаси вологи в торфових ґрунтах для забезпечення дружніх сходів озимих зернових не повинні бути меншими 80-100 мм в шарі 0-30 см.

Специфіка торфових грунтів полягає в тому, що в них дуже швидко пересихає верхній 0-10 см шар, тому в період проростання при відсутності опадів сходи можуть загинути.

У зв’язку з цим на торфових грунтах обов’язковим заходом є коткування до і після посіву. Цей захід сприяє капілярному підняттю вологи з нижніх шарів грунту.

Тритікале та жито для проростання вимагають менше вологи ніж озима пшениця — це слід враховувати при сівбі в роки з недостатніми запасами вологи в ґрунті.

Журнали