Дефіцит рухомого фосфору в компанії «Верес» компенсують власною схемою підживлення
Компанія «Верес», що займається рослинництвом у Кіровоградській області, має ґрунти з середнім забезпеченням фосфором, втім на полях господарства є дефіцит рухомого фосфору. Тому основну кількість цього елемента підприємство вносить у рядок під час сівби й тричі невеликими дозами під час листкового підживлення.
Про це AgroTimes розповів головний агроном ТОВ «Верес» Григорій Мовчан.
«Ми маємо успішну практику внесення азоту, фосфору та калію по листку – нехай у крихітних дозах, проте за наявності малої кількості вологи така обробка здатна дати непоганий ефект», – зауважив він.
По озимій пшениці вносять по листку Реаком РКД з нормою 3 л/га, Фертігум Макс – 0,4 л/га, а також КАС – по 20, 15 і 10 кг/га відповідно, а якщо літо не спекотне – ті самі дози, але в літрах. Також обов’язково застосовують регулятори росту: разом із КАС вносять обприскувачами Медакс у перший весняний обробіток (норма – 0,6 л/га).
Соняшник і кукурудзу підживлюють за третім обробітком обприскувачами, обов’язково вносять Реаком соняшник і Реаком кукурудза відповідно, які містять макро- і мікроелементи в нормі 3 л/га, а також КАС (норма10 кг/га). У суміші для соняшнику обов’язково має бути бор, для кукурудзи – цинк. РКД використовуємо українського виробництва Реаком, нормою 3 л/га для підтримання рослин, посилення фотосинтезу й подолання стресу.
«Це загальна схема, – додав Григорій Мовчан. – На практиці застосовуємо індивідуальний підхід до кожного поля й коригуємо норму внесення тих чи інших елементів у ручному режимі». Норма може відрізнятися на 20–25% залежно від попередника, забезпеченості ґрунту елементами й навіть крутості схилу поля.
Нагадаємо, підживлення фосфорними добривами зумовлює «зникнення» рухомих форм цинку.