Агрономія

Данські вчені виявили гриби, що можуть частково замінити інсектициди

Дослідники з Університету Копенгагена виявили здатність деяких грибів зміцнювати «імунну систему» пшениці та квасолі в боротьбі з попелицею. Такі гриби впливають на власні захисні сили рослини, що призводить до зменшення ураження шкідником. Відтак, це дослідження може допомогти зменшити споживання сільськогосподарських інсектицидів, пише EurekAlert.

«Для того, щоб ми дійсно використовували гриби для боротьби зі шкідниками в сільському господарстві в майбутньому, нам потрібно зрозуміти механізми та процеси, що лежать в основі їх діяльності», – зазначив доцент Ніколай Вітт Мейлінг з кафедри рослинництва та природокористування університету.

Дослідники вивчили три типи грибів, щоб порівняти їхній вплив на попелиць, що шкодять рослинам пшениці та квасолі.

«З’ясувалося, що два з цих грибів змогли ефективно зменшити кількість попелиць, закріпившись у коренях і тканинах рослин. Поєднуючи тепличні експерименти з передовими хімічними аналізами, ми можемо побачити, що гриби змушують рослини нарощувати власне виробництво природного захисту, тим самим зміцнюючи «імунну систему» рослин», – говорить Ніколай Вітт Мейлінг.

За словами вченого, коли попелиця висмоктує рослинний сік, рослини втрачають енергію, що шкодить їхнім кореневим мережам і загальному розвитку. Однак, коли на рослини, оброблені грибами, напала попелиця, вони змогли це компенсувати, збільшивши ріст коренів, так що вони не втратили потенціал зростання. Рослини, які не обробляли грибами, не могли компенсувати напад шкідника.

Вчені також виявили, що гриби впливають і на комах, які атакують кореневі системи рослин. У поєднанні з іншими екологічно чистими методами вирощування, це може допомогти зменшити використання інсектицидів у сільському господарстві.

«Гриби можуть зменшити потребу в інсектицидах, оскільки оброблене насіння призводить до зменшення попелиці в полі. Якщо ми зможемо розробити широкомасштабний метод попередньої обробки насіння з датськими виробниками насіння, покрити насіння рослин цими грибами, нам навряд чи доведеться обприскувати посіви інсектицидами», – підсумував Ніколай Вітт Мейлінг.

Наступним кроком є ​​залучення до довгострокових польових випробувань оброблених рослин. Це дозволить дослідникам оцінити довговічність ефектів за реальних умов вирощування.   

Нагадаємо, вчені зробили революційне відкриття щодо боротьби зі шкідниками сільгоспкультур без пестицидів. Як повідомлялося, на ринку з’явиться нова технологія боротьби із західним кукурудзяним жуком.