Агрономія

Цьогоріч зберуть близько 28,5 млн т озимих зернових, - прогноз

За прогнозами Гідрометеоцентру, в Україні цього року вдасться зібрати приблизно 28,5 млн т озимих зернових культур.

Про це повідомляє Голос України.

Зокрема, на неокупованих територіях – 23,2 млн т: пшениці – 20,1 млн, ячменю – 2,7 млн, жита – 500 тис. т. Ще орієнтовно 5,3 млн т – на тимчасово окупованих територіях.

«Візуальна оцінка тестових полів демонструє: озимі культури на 90% (у 2021-му – 80%) спостережних ділянок перебували у доброму та чудовому стані. Тож урожайність цих посівів може виявитися навіть вищою за середню протягом останніх п’яти років», – зазначає директор Українського гідрометеоцентру Микола Кульбіда.

Площ у незадовільному стані, де ймовірна вкрай низька віддача гектара, за даними агрометеорологічних спостережень на 25 травня, взагалі не було.

Відтак, цьогоріч урожайність озимих, зважаючи на прогноз погоди та наявні запаси продуктивної вологи у ґрунті, очікується така:

  • пшениці – 41,2 ц/га (від 25-31 ц/га в Луганській, Запорізькій, Донецькій, Херсонській, Одеській областях до 50-51 ц/га у Вінницькій, Черкаській, Київській і 57 ц/га в Хмельницькій);
  • жита – 31,2 ц/га (від 20-24 ц/га в Херсонській, Донецькій, Одеській, Закарпатській областях до 44-50 ц/га в Тернопільській і Хмельницькій);
  • ячменю – 34,6 ц/га (від 23-25 ц/га в Луганській, Донецькій, Запорізькій до 50-55 ц/га у Сумській, Тернопільській та Івано-Франківській областях).

За попередніми розрахунками, дозрівання озимих у більшості областей відбудеться у строки, близькі до звичайних, а на півдні – на тиждень раніше: вже у третій декаді червня – першій декаді липня.

Нагадаємо, врожай зернових і олійних цього року прогнозують на рівні 66 млн тонн.