Агрономія

Як знизити чисельність і шкідливість лучного метелика

Як знизити чисельність і шкідливість лучного метелика

Для запобігання спалахів чисельності лучного метелика, шкідника багатьох сільгоспкультур, важливо стежити за динамікою його льоту та міграцією метеликів.

Також слід визначити період парування шкідника в конкретному регіоні, строки відкладання яєць і початок відродження гусениць для встановлення доцільності й оптимальних строків проведення заходів захисту. 

Лучний метелик найчастіше заселює посіви окремими вогнищами, рідше – все поле. Тому спочатку обстежують поля, виявляють вогнища метелика та відмічають їх віхами. 

Найдоцільніше проводити обробку проти гусениць 1–3 віків. Пороги шкідливості: 10 гусениць/м² у період сходів (4-6 листків) і 20 гусениць/м² – у період викидання волоті, або в період сходів 1-2 метелики на 10 кроків у 10-14 місцях заселеної площі. 

Проти гусениць на соняшнику обробку проводять за чисельності гусениць у фазі 4-6 листків і за чисельності 20 екз./м² у фазу формування кошиків. 

На посівах і навколо них знищують бур’яни. В період заляльковування гусениць у ґрунті міжряддя розпушують на глибину 4-5 см. 

Посіви на зелений корм і сіно з великою кількістю яйцекладок і гусениць молодших віків скошують на сінаж або силос, а стерню відразу ж після збирання обробляють інсектицидами. 

Для зниження чисельності лучного метелика застосовують й випуски трихограми в період масового відкладання яєць метеликами. Норми випуску визначають залежно від чисельності метеликів, їх плодючості. 

Перший випуск проводять за появи яйцекладок шкідника, другий і третій (за потреби) – з інтервалом у 5-6 днів у співвідношенні паразит:господар 1:10. За чисельності шкідника 5 екз./м² застосовують інсектициди. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!