Агрономія

Цього року в Україні можливе зростання шкідливості дротяників

Цього року в Україні можливе зростання шкідливості дротяників

Протягом останніх років в Україні спостережено зниження чисельності та шкідливості дротяників і несправжніх дротяників, однак за осіннім обстеженням минулого року виявлено значну щільність запасу шкідників, що ввійшли в зиму. 

Цього року за сприятливих погодних умов й оптимального зволоження орного шару ґрунту, недотримання агротехнічних заходів вирощування і захисту посівів можливі утворення осередків високої шкідливості дротяників і несправжніх дротяників у більшості областей, особливо на Поліссі. 

Основними заходами з обмеження чисельності шкідників є: дотримання науково обґрунтованого чергування культур у сівозмінах, систем удобрення й обробітку ґрунту. 

Особливо важливо проводити розпушування міжрядь просапних культур у період червневих линянь личинок і заляльковування, знищення кореневищних бур’янів, лущіння стерні зернових колосових культур, рання зяблева оранка, травневе розпушування чи оранка парів, унесення водного аміаку,.

Також необхідно забезпечувати сівбу в оптимальні строки протруєним насінням, що забезпечує надійний захист сходів від ґрунтових шкідників. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!