Агрономія
Головне:
Агрономія

Цього року активно поширюватимуться листогризучі совки

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Достатня кількість вологи та тепла у 2020 році  сприятимуть розвитку та підвищеній плодючості метеликів гідрофільних фітофагів, зокрема листогризучих совок.  

Про це повідомила AgroTimes спеціаліст із захисту рослин Ірина Мирна.  

«Очікується, що літ метеликів першого покоління совки-гамма розпочнеться в ІІІ декаді травня за переходу добової температури через +100. Літ капустяної, городньої, у степових областях – помідорної, бавовникової, люцернової, інших листогризучих совок залежатиме від настання теплої погоди і відбуватиметься за температури 18-20°С. У бавовникової совки літ метеликів розпочинається за температури ґрунту на глибині 10 см 160С. Масове відкладання яєць розпочинається за встановлення стійкої теплої погоди із середньодобовою температурою не менше 230С, яйцекладка  продовжується 15-20 діб», – зазначила спеціаліст. 

Обмежує чисельність та шкідливість совок в цей час застосування «совочної» (вирощеної на яйцях совок, а не тільки молей) форми трихограми, яку випускають на початку та в кінці масового відкладання метеликами яєць. За економічного порогу шкодочинності листогризучих совок (2 гусениці на кв.м.) захищають посіви через обприскування дозволеними інсектицидами. 

Випуск трихограми в агробіоценозах після хімічних обробок доцільно проводити через 7-10 днів після використання селективних препаратів; через 15 днів після використання політоксичних препаратів.

Читайте також: У посівах можуть розповсюдитися гусениці озимої совки

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!