Агрономія

На Київщині попередили про небезпеку від багатоїдних совок

совка

За даними обстежень в агроценозах Київської області відбувається літ метеликів підгризаючих і листогризучих совок (оклична, озима, совка-гамма, бавовникова, капустяна та інші) першої генерації.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Київській області.

На світлопастку за ніч обліковується в середньому 3 метелика. Капустяна совка почала відкладати яйця. Помірно тепла волога погода, наявність достатньої кількості квітучої нектароносної рослинності під час льоту метеликів совок сприятимуть формуванню яйцепродукції у самиць, підвищенню рівня чисельності гусениць фітофагів і їх господарсько відчутної шкідливості. Ці лускокрилі комахи відносяться до найбільш шкодочинних видів сільськогосподарських культур. Шкідливою стадією совок є гусениці, які пошкоджують понад 50 видів рослин.

З метою запобігання поширення гусениць підгризаючих і листогризучих совок у посівах цукрових буряків, соняшнику, багаторічних трав, зернобобових, овочевих та інших культур на початку та за масового відкладання яєць комахами застосовують біологічний метод – випуск яйцеїда-трихограми у нормах, згідно рекомендацій.

ЕПШ листогризучих совок у посівах буряків 2-3, багаторічних трав – 8-10 екз. на кв.м, соняшнику – 3 екз. на рослину, на ранній капусті 1-2, на пізній – 5 екз. на рослину за заселення 5% рослин і більше, застосовують рекомендовані інсектициди згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Обробки проводять у вечірні години, коли гусениці живляться на рослинах.

В обмеженні чисельності підгризаючих совок велике значення мають агротехнічні прийоми – міжрядне розпушування просапних та овочевих культур у період масового відкладання яєць метеликами або відразу після його закінчення, знищення бур’янів.

Нагадаємо, на Черкащині почався літ лучного метелика й озимої совки.