Агрономія

Чисельність мишоподібних гризунів на полях зростає

Чисельність мишоподібних гризунів на полях зростає

Відсутність інтенсивних опадів та наявність достатньої кормової бази створюють сприятливі умови для поступового зростання щільності популяцій мишоподібних гризунів, які зосереджуються на неорних землях, пасовищах, у лісосмугах, а також на незораних площах з-під кукурудзи та просапних культур.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

На озимих зернових заселення переважно крайове від поодиноких нір до 1-3, максимум 4 колонії у Луганській та Харківській областях. На озимому ріпаку обліковують від поодиноких нір до 1-3 колоній на гектарі, (найбільше, 5 колоній на гектарі, налічують в Івано-Франківській, Запорізькій, Хмельницькій областях).

В осередках розселення, де пошкоджено біля 1% рослин, проведено захисні заходи. На 15-100% багаторічних трав, неугіддь, лісосмуг, неорних землях ураховують 2-6 жилих колоній (максимум 8 на Івано-Франківщині) на гектарі з 2-15 норами. У вогнищах розвитку мишоподібних гризунів проведено обробки.

У південних областях подекуди незорані площі після збирання кукурудзи, соняшника, за чисельності 1-2 курганчика на гектарі заселяє курганчикова миша.

Раніше було названо періоди найбільшої шкодочинності гризунів на посівах.