Агрономія

Чотири переваги застосування біодеструкторів для підвищення родючості ґрунту

У компанії «Кернел» дослідили ефективність використання біодеструкторів для оптимізації застосування рослинних решток як добрива. В ході дослідження було, зокрема, вивчено дію біодеструкторів на спеціально внесені лляну тканину та стерню кукурудзи.

Про це розповів заступник керівника науково-дослідного відділу компанії «Кернел», доктор мікробіологічних наук Михайло Журба в ході онлайн-форуму PRO100 AGRO 2020.

За його словами, у перший місяць досліджень на лляній тканині ступінь деструкції становив 25%, порівняно з контрольним варіантом, а на другий місяць досліджень цей показник досяг 35%. «Паралельно з дослідом із лляною тканиною ми закладали дослід із рештками кукурудзи. Відповідно у перший місяць істотних змін не було, що пояснюється складною структурою рослинних решток цієї культури і великою кількістю лігніну. Так, у перший місяць ступінь деструкції за використання біодеструктрів  становив 5%, а на дургий місяць досліджень 12-15%, порівняно з контрольним варіантом», – зазначив Михайло Журба.  

Таким чином у ході дослідження виявили такі переваги застосування біодеструкторів:

  1. Прискорення процесів розкладання та гуміфікації рослинних решток.
  2. Зменшення інфекційного фону грунтів.
  3. Підвищення біологічної активності грунтів (збільшення чисельності корисних грунтових мікроорганізмів, накопичення біологічно активних речовин).
  4.  Накопичення органічної речовини (гумусу) та макро- і мікроелементів.   

Нагадаємо, родючість ґрунту поліпшить заорювання сидератів із соломою злакових культур.