Агрономія

Чорний північний чай із Закарпаття можна зробити родзинкою регіону

Чорний північний чай із Закарпаття можна зробити родзинкою регіону

Єдина в Україні чайна плантація знаходиться на Закарпатті, неподалік від Мукачева, на Червоній Горі. Наразі вона сягає 2 га, хоча в середині минулого сторіччя, коли було закладено плантацію, площа під чайними кущами була 50 га. З часом тут почали вирощувати звичний для цієї місцевості виноград, пише Agronews.

Донедавна українська чайна плантація була ще й найбільш північною плантацією чорних чаїв у світі. Потім чайні кущі почали культивувати в Англії, Шотландії та Німеччині.

Унікальна плантація більше не дає таких врожаїв, як раніше. Та й приваблює вона здебільшого туристів.

«Тут була велика плантація – на схилах збирали до 1,3 тонни чайного листа з гектара, – розповідає керівник туристично-інформаційного центру Мукачева Максим Адаменко. – Зараз двічі на рік ледь збереш 0,5 кг свіжого листя».

Він зазначає, що плантація занедбана, і про гарні врожаї говорити не доводиться.

Хоча місцеві жителі вірять, що знайдеться той, хто зацікавиться розвитком вітчизняного чаю і відродить плантацію.

«У нас є те, чого не було в інших країнах – база. Нехай стара і забута, але з нею можна працювати і з часом почати випускати якісний продукт», – зазначає чайний експерт Максим Малигін.
 
Він вважає, що плантація може стати популярним туристичним об’єктом – як в Англії, де створювали автентичний англійський чай, який був самим північним у світі, поки чай не почали вирощувати в Шотландії.

«Закарпатський напій може бути обличчям регіону. Тим більше зараз набирають популярності так звані північні чаї, – підкреслює Максим Малигін. – У лінійку напоїв із США, Англії, Шотландії та Німеччини наш би відмінно вписався. Ці чаї відрізняються від звичних південних, але тим вони й цінні».

Поки ж пропонується чайна реконструкція одного з сортів з плантації під Мукачевим – чай «Червона гора».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!