Агрономія

«Чорна п’ятниця» для аграріїв, чи Навіщо потім переплачувати?

«Чорна п’ятниця» для аграріїв, чи Навіщо потім переплачувати?

Сучасне вирощування сільськогосподарських культур неможливо уявити без використання стимуляторів росту та добрив. Бо за ними стоїть насамперед зростання кількості та якості продукції. Задача ж засобів захисту рослин – зберегти майбутній врожай.

 

Якщо ми з Вами проаналізуємо цінову політику останніх років цього сегменту ринку, то відмітимо постійне зростання ціни на препарати. Зумовлено це економічною ситуацією в країні, прив’язкою більшості препаратів чи сировини до курсу долара, який невблаганно зростає. Узяти хоча б кінець зими – початок весни 2015 року, коли курс замалим не сягнув 50 гривень. Багато тоді хто не зміг провести закупку необхідних препаратів вчасно, відповідно недоотримавши потім врожаю.

 

Звичайно, більшість сільгоспвиробників хотіла б зекономити при закупівлі стимуляторів та добрив. І така можливість є. Як правило, цінова політика переглядається наприкінці року, і в наступному вже починають діяти нові ціни. У нашій країні останнім часом більшої популярності набирає розпродаж на зразок американської «чорної п’ятниці». Тож, як не крути, кінець року і є тією чорною п’ятницею для аграріїв, поки ще діють старі ціни.

 

Проте природним бажанням при цьому є вкласти гроші дійсно в якісний та ефективний товар. Виходячи з цього, просто необхідно звернути увагу на останні дані польових випробувань на Хмельницькій державній сільськогосподарській дослідній станції Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН.

1. Ефективність стимулятора росту рослин ВИМПЕЛ® 2 та мікродобрив ОРАКУЛ® на посівах озимої пшениці, Хмельницька дослідна станція, 2016 рік.

 

№ з/п

Кущення, весна

Вихід в трубку

Прапорцевий листок

Урожайність

Вимпел 2

Оракул мульти-комплекс

Оракул колофермин марганцю

Оракул сірка актив

Вимпел 2

Оракул колофермин цинку

Вимпел 2

Оракул мульти-комплекс

Оракул сірка актив

ц/га 

± до конт-ролю

1

69,6

2

500 г/га

0,5 л/га

73,2

+ 3,6

3

500 г/га

2 л/га

1 л/га

73,9

+ 4,3

4

500 г/га

1 л/га

1 л/га

74,2

+ 4,6

5

500 г/га

2 л/га

75,2

+ 5,6

Кожен з варіантів досліду – це лише ланка високоефективної технології продуктів міжнародної групи компаній ДОЛИНА. Якщо скласти 2, 4 та 5 варіанти, як найбільш оптимальні, то надбавка до врожаю буде + 13,8 ц/га чи 19,8%. При цьому зростає не тільки кількість продукції, а й її якість.

2.Показники якості зерна озимої пшениці.

Варіант

Маса 1000 зерен, г

Вміст сирої клейковини, %

1

47,8

15,1

2

47,7

17,4

3

48,9

18,6

4

48,4

19,4

5

48,7

19,1

Спираючись на багаторічний досвід використання стимуляторів серії ВИМПЕЛ® та мікродобрив ОРАКУЛ®, МГК ДОЛИНА була розроблена наступна схема застосування на озимих зернових.

 
 

Показники в останній колонці схеми – це не просто цифри, а перевірені роками дані провідних наукових установ країни, а також зафіксовані результати масштабного практичного застосування в умовах промислового виробництва.

 

Наступної весни міжнародній групі компаній ДОЛИНА виповнюється 20 років з дня заснування. 20 років, як то кажуть – строк. Строк багаторічних партнерських та вигідних для сільгоспвиробників відносин не тільки в межах нашої країни, а й далеко за її межами, включаючи Середню Азію та Європу.

 

Детальніше з інформацією про характеристики та застосування продукції МГК ДОЛИНА можна ознайомитися на сайті компанії: www.dolina.ua.

Петро Коротецький, науковий консультант групи компаній ДОЛИНА

Зберегти

Зберегти

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!