Агрономія

Чому господарство ім. Мічурина обирає українські сорти пшениці

українські сорти пшениці

У господарстві ТОВ ім. Мічурина, що входить до складу ПП «Аккерман Зернопром» (Одеська обл.) третій рік поспіль висівають тільки сорти озимої пшениці Одеського селекційно-генетичного інституту, які виведено з урахуванням умов у Бессарабському краї і дають стабільні врожаї.

Про це розповів Євген Глуган, директор ТОВ ім. Мічурина, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Це сорти пшениці Мудрість, Ліра, Землячка, Гарантія, яким властиві висока посухо-, жаро- та морозостійкість, толерантність до кореневих гнилей, бурої іржі та борошнистої роси.

«Урожайність сортів коливається в межах від 0,1 до 0,5 т/га, на що більшою мірою впливає попередник і кількість добрив», – додав Євген Глуган.

Сорти озимого ячменю обирають як української селекції – Снігова королева, Девятий вал, так й іноземної – Меридіан КВС і Луран «Селген» демонструють рівномірне дозрівання зерна і формують у цій зоні добрі врожаї.

Щороку висівають три-чотири сорти пшениці й один-два ячменю. А от у виборі гібридів озимого ріпаку віддають перевагу іноземній селекції, а саме компанії «Лімагрейн».

До агрохолдингу, що має в обробітку 10 тис. гектарів, входять чотири агропідприємства. Основний акцент у формуванні сівозміни одеські агрономи роблять на озимий клин: у структурі посівів під пшеницею та ячменем близько 70% посівних площ, під озимий ріпак відводять близько 20% угідь.