Агрономія

Чому «Агрофірма Корнацьких» сіє соняшник по гірчиці висотою 1,5 метри

В «Агрофірмі Корнацьких» на Миколаївщині сіють соняшник по сидератах без попереднього обробітку ґрунту. Зокрема, сіють по гірчиці, яка висотою 1,5 м. Вона затіняє ґрунт і не дає вітровій ерозії розвиватися, порушувати структуру ґрунту.

Про це розповів директор агрофірми Богдан Вітвіцький в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Раніше тут були суховії, бракувало вологи, а нині під гірчицею було дуже багато вологи. Якщо минулого року соняшник завершили сіяти 17 травня, то цього року набагато раніше», – зазначив Богдан Вітвіцький.

На мінімальний обробіток ґрунту або взагалі на нульовий у господарстві перейшли торік, щоб краще зберегти ґрунтову вологу. Водночас для структурування ґрунту, покращення його фітосанітарного стану на площі 5 тис. га після зернових посіяли гірчицю та суміші трав (вика, пелюшка, кінські боби, редька олійна, сочевиця, льон).

На відміну від класичної сидеральної технології, за якої гірчиця виростає до 10–15 листків, після чого її дискують і вона перегниває у ґрунті, минулої осені дискування не проводили, тож взимку коріння гірчиці перегнивало, а утворені капіляри, замерзаючи – розмерзаючись та ще більше розширюючись, наповнювалися водою і таким чином у ґрунті накопичувалася волога.

Нагадаємо, «Агрофірма Корнацьких» на Миколаївщині додала до сівозміни гречку.