Агрономія

Через суху гниль Україна може втратити значну частину врожаю соняшнику

Через суху гниль Україна може втратити значну частину врожаю соняшнику

Найближчим часом Україні слід чекати форсмажорної ситуації, пов’язаної з розповсюдженням сухої гнилі соняшнику.

Це може призвести до часткової або повної втрати врожаю олійної, пише в журналі The Ukrainian Farmer завідувач лабораторії імунітету та захисту рослин Інституту олійних культур НААН Наталія Шугурова.

За її словами, шкодочинність сухої гнилі соняшнику дуже велика. Іноді в суху погоду ураженість кошиків доходить до 100%, а недобір урожаю становить 50% і більше.

За результатами обстеження С. Г. Бородіна й ін., у 1999-2004 рр. в Україні поширення хвороби збільшилося вдвічі проти початку 1990-х рр.

Найсильніше суха гниль проявилася в 1994, 1996, 1999 рр. Поширення коливалося від 35-60%, а в окремих партіях насіннєвого матеріалу схожість насіння знижувалася на 44-84%.

Через перенасичення сівозмін соняшником за спекотних умов у 2012 році спостерігали епіфітотійний (поширення інфекційної хвороби рослин на значній території) рівень прояву сухої бурої гнилі.

Тоді максимальне поширення хвороби сягало 85,0%, а подекуди й 100%. На багатьох полях збирати було нічого.

У 2013-2016 рр. через аномальність погодних умов (занадто високі температурні показники) протягом трьох місяців (серпень-жовтень), у які проходила фаза достигання соняшнику, поширення хвороби було обмежене до 27%.

«Однак аналізуючи фітосанітарний стан біоценозів і враховуючи тенденцію циклічності епіфітотій, слід чекати в найближчий час нової форсмажорної ситуації», – зазначили в Інституті олійних культур НААН.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!