Агрономія
Головне:
Агрономія

Через сухий ґрунт в українському Степу відтерміновують сівбу озимих

Через сухий ґрунт в українському Степу відтерміновують сівбу озимих

Перша декада вересня в Україні характеризувалася помірно теплою, без опадів, погодою. Середня добова температура повітря коливалася в межах 15-23,5 °С і була на 1,1-6 °С вище за норму. Це створювало несприятливі умови для підготовки ґрунту під посів озимих зернових культур.

Достатнє зволоження орного шару ґрунту (21-30 мм) спостерігалося тільки на більшості площ північних, західних і центральних областей. Проте і в цих регіонах на частині полів у верхньому (0-10 см) шарі ґрунту вологи було недостатньо для отримання своєчасних і рівномірних сходів озимих.

За інформацією «УкрАгроКонсалту», дещо гірше ситуація в Степу, де через посуху сів ведеться в сухий ґрунт або відкладається в очікуванні дощів на пізніший період.

Незважаючи на те, що оптимальні строки сівби озимих зернових культур починаються з 10 вересня, частина господарств в усіх зонах почала сіяти озиму пшеницю, озиме жито та озимий ячмінь, що при теплій осені може призвести до переростання таких ранніх посівів.

Особливо негативні наслідки можуть бути при надто ранній сівбі в ґрунт, яку рекомендується проводити в другій половині оптимальних термінів.

Прискорюється дозрівання кукурудзи. В Степу всі біотипи цієї культури припинили приріст вегетативної маси, відзначається інтенсивне висихання листя. Вологість зерна, в залежності від терміну сівби та групи стиглості гібрида, становить 12,2-16,4%. Це свідчить про необхідність інтенсивного продовження збору цієї культури у максимально стислі терміни.

УкрАгроКонсалт

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали