Агрономія

Через поширення діабротики господарство на Хмельниччині вносить корективи в сівозміну

Упродовж трьох років на посівах кукурудзи у фермерському господарстві «Подільська марка» (Хмельницька обл.) почав з’являтися новий для тутешніх земель шкідник – діабротика, що мігрує із заходу. Позаторік у регіоні бачили тільки поодиноких жуків, торік – більше, а цього року посіви вже довелося захищати.

Відтак у господарстві припускають, що при плануванні посівної кампанії наступної весни доведеться вносити корективи в сівозміну та переносити кукурудзу на нове місце, а також планувати обробки інсектицидами.

Наразі господарство все більше схиляється до використання біопрепаратів для захисту культур, оскільки переймається питаннями екології та збереження довкілля. Також зі шкідниками бореться, використовуючи їх природних ворогів. Проти кукурудзяного метелика посіви культури зазвичай обробляють двічі трихограмою.

У господарстві вирощують кукурудзу на зерно та силос, під культуру відводять близько шостої частини угідь. Кукурудзи отримують близько 12 тонн на круг, найкраще себе проявляє середньоранній гібрид Амеліор (FAO 240). Він має високі показники врожайності та чудово адаптується до зовнішніх стресових чинників під час вирощування.

Також купують гібриди виробників КВС і «Лімагрейн», обираючи FAO від 270 до 350. У виборі гіриду віддають перевагу таким показникам, як стабільність, урожайність і стійкість до вилягання.

Довідка

Діабротика, або західний кукурудзяний жук – небезпечний шкідник кукурудзи. Личинки західного кукурудзяного жука живляться корінням кукурудзи. Але при їх відсутності певний час можуть живитися корінням деяких злакових трав, на яких не здатні повноцінно розвиватись. Личинки живляться корінням кукурудзи, що призводить до зменшення кореневої маси, поганого розвитку коріння й ураження його гнилями, які надають йому бурого забарвлення. При беззмінному вирощуванні кукурудзи значно зростає щільність популяції цього шкідника.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!