Агрономія

Частка органічного зерна в українському зерновому експорті склала 0,3%

Поділитись:
Частка органічного зерна в українському зерновому експорті склала 0,3%

У 2016 році Україна експортувала 39,5 млн тонн зерна, з яких, за даними «ПроАгро», близько 140 тис. тонн ‒ органічного. Основними його споживачами є країни ЄС (99%).

Найбільшу частку в експорті екологічно чистих зернових зайняли основні культури: органічна пшениця ‒ 70,1 тис. тонн, органічна кукурудза ‒ 60 тис. тонн,  органічний ячмінь ‒ 5,8 тис. тонн.

Проте якщо порівнювати частку експорту органічного зерна до загальних поставок, то вона була вище у круп’яних культур. Зокрема, з 41,9 тис. тонн експортованого вівса 4,1% становило органічне, з 93,8 тис. тонн проса ‒ 1,1%, з 365,3 тис. тонн гороху ‒ 0,7%. Це при тому, що в цілому органічна частка в загальному зерновому експорті 2016 року склала трохи більше 0,3%.

Статистика поставок органічного зерна формувалася, виходячи з митних декларацій експортерів, у яких вони безпосередньо вказували на його органічне походження, а тому може бути неповною.

Також немає і достовірної картини обсягів виробництва органічного зерна в Україні, оскільки облік культур ведеться лише на сертифікованих елеваторах і тільки за класами відповідно до державних стандартів, які описують фізичні, хімічні та інші параметри зернових, але не їх екологічність.

Однак з огляду на те, що внутрішнє споживання органічного зерна дуже невелике і практично всі воно йде на експорт, можна припустити, що його виробництво становить не більше чверті відсотка від загального валу.

ПроАгро

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями