Агрономія

Частка деградованих ґрунтів в Україні перевищує 25%

Частка деградованих ґрунтів в Україні перевищує 25%

Потенціал родючості ґрунтів в Україні реалізується всього на 60-70%, і основна причина – дефіцит вологи й деградація ґрунтів. Загальна площа деградованих ґрунтів – близько 10-12 млн гектарів, що становить понад 25% площі земель сільгосппризначення.

Про це у своїй статті в журналі The Ukrainian Farmer пише Святослав Балюк (Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського).

За його словами, нині існують проблеми, що зумовлюють активізацію деградаційних процесів. Насамперед це невідповідність використання ґрунтових ресурсів екологічним вимогам, прояви зміни клімату в бік потепління й найвагоміша проблема – масштабна руйнація ґрунтового покриву через бойові дії.

Для формування стратегічних засад нашої держави, що пов’язані зі зміною клімату в бік посушливості, Кабінет Міністрів України ухвалив Національний план дій щодо боротьби з деграда[1]цією земель і опустелюванням (розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.03.16 №271-р), де окреслено найважливіші шляхи усунення проблем з охорони та раціонального використання ґрунтових ресурсів.

Значної шкоди ґрунтовим ресурсам завдала воєнна агресія російської федерації. В умовах воєнного стану ґрунтові ресурси зазнають руйнації, погіршення якості, поширення механічної, фізичної, хімічної, фізико-хімічної та біологічної деградації, забруднення й засмічення.

Раніше повідомлялося, як запобігти деградації ґрунтів та покращити їхню якість.