Агрономія

Часті дощі зумовили поширення хвороб сільгоспкультур

Часті дощі зумовили поширення хвороб сільгоспкультур

Агрокліматичні умови тижня, а саме часті дощі та помірні температури повітря сприяли розвитку і поширенню хвороб на сільськогосподарських культурах.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

У посівах озимих і ярих зернових на незібраних площах розвитку набули хвороби колоса. Фузаріоз колоса виявлено на 3-22% площ 0,5-6% колосків в осередках Волинської, Дніпропетровської, Львівської, Одеської та Хмельницької областей.

Септоріоз колоса – 7-55% площ, 1-3, макс. 9-19% колосків (Волинська, Львівська, Тернопільська, Чернігівська обл.). На 5-15% площ у Хмельницькій області 1,5-3% колосків уражені борошнистою росою.

Оливковою плісенню уражено 2-16% колосків пшениці в осередках Волинської, Закарпатської, Полтавської, Тернопільської, Хмельницької, макс. від 20 до 40% колосків жита на площі 100 га (фермерське господарство) у Волинській області.

Летучу та тверду сажки виявлено на 0,01-1% колосків ячменю у Житомирській області. У Волинській, Житомирській та Чернігівській областях на житі – ріжки.

В західних областях на 2-5% рослин виявили білоколосість. На ячмені розвивається гельмінтоспоріоз (4-18% рослин – Вінницька, Львівська, Тернопільська, Хмельницька обл.), бура, сітчаста, інші плямистості. 2-14% рослин зернових охоплено бурою листковою іржею.

В Чернігівській області на 5-24% рослин вівса виявлено червоно-буру плямистість, корончасту іржу – Волинська область.

«Для збереження якості зерна варто провести першочергове збирання уражених хлібів прямим комбайнуванням та очищення й просушування зерна до вологості не вище 14%. Надалі обов’язково зробити фітоекспертизу насіння та за переважаючих збудників хвороб прийняти рішення щодо вибору протруйника і своєчасно оздоровити посівний матеріал», – радять фахівці Держпродспоживслужби.