Агрономія

Бульбочкові довгоносики та горохова попелиця пошкодили до 5% сходів гороху

Сходи гороху в Україні заселяють бульбочкові довгоносики (1-2 екз. на кв.м) та горохова попелиця (5-8 екз. на 100 п.с.), які пошкодили до 5% рослин.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Разом з тим перезимувалі личинки ґрунтових шкідників (чорнишів, коваликів, хлібних жуків, хрущів) переміщаються у верхні шари ґрунту, де щільністю 1-4, макс. 6 екз. на кв.м живляться корінням озимих, ранніх ярих зернових, плодових та ягідних культур.

У багаторічних травах, зокрема другого і наступних років, бульбочкові, листковий люцерновий, конюшиновий насіннєїд, інші довгоносики та клопи пошкодили 1-5% рослин. У рік сівби сходи багаторічних трав за наявності бульбочкових довгоносиків 5-8 жуків на кв.м  обробляють дозволеними до використання інсектицидами.

Посіви озимого ріпаку заселяють жуки стеблового прихованохоботника, ріпакового квіткоїда, виявлено початок льоту капустяного білана (Вінницька, Дніпропетровська, Запорізька, Івано-Франківська, Луганська, Львівська, Тернопільська, Черкаська обл.).

Хрестоцвітими блішками у крайових смугах полів пошкоджено 2-15% рослин. У Київській, Одеській областях відмічено вихід із зимової діапаузи та початок льоту оленки волохатої.

Нагадаємо, погода сприяє розвитку хвороб і сповільнює поширення шкідників на посівах.