БТУ-ЦЕНТР та канал No-Tiller запускають проєкт про технології в no-till
Компанія БТУ-ЦЕНТР та канал No-Tiller запускають спільний проєкт, присвячений вибору найбільш ефективних інструментів у технології no-till. Проєкт Agro Web Session «No-till PRO» стартує 24 листопада 2022 року. Перша веб-сесія розпочнеться об 11:00 за київським часом.
Про це інформує персслужба компанії БТУ-ЦЕНТР.
Експерти та практики детально розглянуть різні підходи та їх комплексний вплив на здоров’я та родючість ґрунту. Перша сесія буде присвячена мікробіології ґрунту та покривним культурам.
За бажанням можна зробити благодійний внесок на потреби ЗСУ – під час реєстрації, під час заходу або після нього. Усі зібрані кошти будуть використані для придбання тепловізора та портативної зарядної станції для бійців 72-ї ОМБр ім. Чорних Запорожців.
Популяризатор no-till, автор книги «No-till для початківців» Михайло Драганчук зазначає, що наразі «нульова» технологія актуальна як ніколи, особливо через виклики сьогодення.
«Цього року на фоні агресії Росії проти України ціни на ресурси виросли, а на сільськогосподарську продукцію знизились. Технологія No-till, завдяки відмові від механічного обробітку та збереженню пожнивних решток, не тільки дозволяє значно заощадити ресурси, але й зберегти ґрунт від деградації та зберегти його родючість. Окрім цього, вирощування покривних культур, застосування мікробних препаратів та органічних добрив, допоможе не тільки зберегти, але й підвищити родючість ґрунту», – зазначає Михайло Драганчук.
Одним із важливих елементів землеробства є впровадження мікробіологічного інструментарію, а здоров’я ґрунту залишається фундаментом ефективного ведення бізнесу.
«Сучасні біологічні препарати здатні вирішити безліч проблем, з якими може зіткнутися ноутілер. Наприклад, доволі поширеною проблемою в no-till є накопичення на рослинних рештках фітопатогенів – вони створюють загрозу масового розвитку хвороб в наступному році. За допомогою мікробіологічних препаратів можна зменшити кількість збудників хвороб на рослинних рештках, не нашкодивши екосистемі, зменшити кількість застосування хімічних фунгіцидів в наступному році», – зазначає дослідниця із захисту рослин БТУ-ЦЕНТР Юлія Миронова.