Агрономія

Британські вчені знайшли спосіб підвищити резистентність ріпаку до фомозу

Британські вчені відкрили спосіб підвищити резистентність ріпаку до фомозу, повідомляє Farminguk.

Як зазначається, вчені виявили вірус в Leptosphaeria biglobosa – збудника фомозу ріпаку. Вони вважають, що його можна використовувати, щоб поліпшити імунну систему рослини і захистити його від патогенних грибів.

«Наше дослідження закладає основу для біологічного контролю фомозу ріпаку. Те, що ми виявили, може бути використано як частина комплексної програми захисту рослин від патогенів, спрямованої на зниження ступеня ураження ріпаку та підвищення врожайності, допомагаючи зменшити щорічні втрати від хвороб щороку», – пояснює доктор наук з Університету Хартфордшира Лоли Котта-Лойзе (Loly Kotta-Loizou).

Довідка

Фомоз є поширеною хворобою ріпаку, яку викликають два види грибних патогенів – Leptosphaeria maculans і L. biglobosa, причому найбільш значущі втрати врожаю завдає L. maculans. Вони здатні зберігатися протягом багатьох років на стерні і рослинних рештках. Фомоз розвивається на всіх органах рослин: на листках і стручках – у вигляді сірих сухих овальних плям, на стеблах – у вигляді раку стебла (найбільш важке ураження рослин), на коренях – у вигляді сухої кореневої гнилі.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!