Агрономія

Боротьбі з бур'янами в Степу цієї весни слід приділити особливу увагу

Боротьбі з бур'янами в Степу цієї весни слід приділити особливу увагу

За чинної в Степовому регіоні системи землеробства з безполицевим, мінімальним і нульовим обробітками ґрунту в поверхневому його шарі нагромаджується велика кількість насіння бур’янів, тож умови весни цього року будуть сприяти їх всебічному проростанню, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Передпосівний обробіток слід проводити за наявності на поверхні поля сходів бур’янів на глибину загортання насіння тієї культури, що висівають (3–5 см), краще використовувати культиватор, що не перемішує верхній сухий шар ґрунту з більш вологим нижнім.

Річ у тому, що надмірно глибокий обробіток навесні збільшує шпаруватість ґрунту, що посилює висушування його, особливо за спекотної вітряної погоди, призводить до зависання насіння в напівсухому прошарку і зрідженості сходів. Тому глибина передпосівної культивації в усіх випадках має відповідати глибині загортання насіння.

Серед знарядь передпосівного обробітку досконалішими є культиватор зі стрілчастими лапами на S-подібних пружинних стояках.

Нагадаємо, контроль бур’янів запобігає поширенню збудників хвороб озимини. Раніше повідомлялося, як ефективно боротися з багаторічними бур’янами без гербіцидів.