Боротьба з амброзією потребує особливої уваги на півдні та сході, – думка
За вирощування соняшнику на півдні та сході дуже важливо вчасно застосувати гербіциди, адже в цих регоінах є проблеми з карантинними бур’янами. Головне – своєчасно поборотися з амброзією, щоб підвищена кількість насіння не потрапила в товарні партії.
Таким висновоком поділився директор із сільськогосподарського виробництва компанії НІБУЛОН Костянтин Хмельницький в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
«Амброзія – проблема більш інтелектуальна, бо запаси насіння цієї культури доволі значні в ґрунті і є великі обмеження під час приймання насіння. Відповідно, треба робити очищення, а це додаткові витрати», – зазначив фахівець.
І хоч для багатьох господарств сходу та півдня України головною проблемою вирощування соняшнику є вовчок, втім, нині є багато гібридів, які дають змогу убезпечити посіви.
«Не варто занадто економити на посівному матеріалі. Наші спеціалісти добре підбирають гібриди, закладаючи демоділянки для відбору. Тому проблема вовчку в нашій компанії не стоїть гостро», – пояснив Костянтин Хмельницький.
В агрохолдингу висівають класичні гібриди. Думали частково перейти на систему клеарфілд, але поки що лишилися на своїй технології. Поля давно в обробітку компанії, тож фахівці знають їхні проблеми, склад бур’янів.
«До того ж максимально намагаємося дотримуватися сівозміни. Хіба що через форс-мажор, коли, наприклад, через посушливу осінь не змогли посіяти ріпак, соняшник може повернутися на попереднє місце раніше, ніж через чотири роки», – додав Костянтин Хмельницький.
Нагадаємо, на Херсонщині боротьба з амброзією відбувається за спеціальною програмою.
Як відомо, амброзія споживає з ґрунту приблизно 24-33 кг азоту, – Corteva.